V dňoch 22.3.-25.3.2021 v priestoroch nášho štadiona prebehla záverečná časť prác inštalácie zavlažovacieho systému, počas ktorej firma Eurogreen.sk vykonala aj profesionálnu regeneráciu hracej plochy.

Okrem nastavovania zavlažovacieho systému boli vykonané aj nasledovné regeneračné úkony:

  • Vertikutácia
  • Pieskovanie hracej plochy
  • Aerifikácia dutými hrotmi
  • Výsev nového trávnika
  • Aplikácia systémového hnojiva 
Pieskovanie Eurogreen
Pieskovanie Trávnika
Piesok potrebný na vykonanie vyrovnávania hracej plochy zabezpečila firma Britterm, ktorú mnohí v meste poznajú predovšetkým pod názvom “Ipeľské Tehelne”.  Aj touto cestou sa chceme firme Britterm veľmi pekne poďakovať za túto výraznú pomoc pri skvalitňovaní podmienok pre futbal v našom meste.
Britterm

Umelé zavlažovanie spolu s profesionálnou regeneráciou trávnika výrazne zvýšia kvalitu hracej plochy, no na dosiahnutie očakávanej úrovne nás čaká ešte veľa práce. Vo vlastnej réžii budeme v priebehu jari, okrem kosenia a polievania, trávnik pravidelne prerezávať, a dôjde aj k aplikácii selektívneho herbicídu.

Regenerácia hracej plochy

Priebeh modernizácie štadióna TJ Sklotatran Poltár si všimli aj v Novohradských novinách. V ich článku sa dočítate pikošky z priebehu realizácie celého projektu, ako aj ďalšie investičné plány, na ktorých stále pracujeme.

Viac fotografií z priebehu regenerácie hracej plochy nájdete v tejto fotogalérii, ako aj na našom facebooku  či instagrame. 

Pin It on Pinterest