Rok 2020, ako aj začiatok roka 2021 uštedrili  športu veľkú ranu.Tí, ktorí boli zvyknutí na pravidelný pohyb, zrazu ostali stáť. A tí, ktorí si mali na pravidelné športovanie začať zvykať, tú príležitosť nedostali. Teraz ale prichádza čas, aby sme to spoločne zmenili! 

Vďaka prichádzajúcemu uvoľnovaniu opatrení môže Sklotatran Poltár spustiť testovaciu verziu projektu “Športová školička”. Cieľom tohto projektu je vytvárať u detí vo veku 5-7 rokov pozitívny vzťah k športu. Deti bez rozdielu pohlavia budú môcť vďaka športu získavať nové pohybové zručnosti, nadväzovať nové priateľstvá a podporovať svoju imunitu. 

Základom športovej školičky bude všeobecná pohybová príprava. Deti si skôr ako futbal musia osvojiť základné pohybové zručnosti ako sú behanie, skákanie, hádzanie a chytanie. Popri tom však postupnými a systematickými krokmi bude dochádzať aj k spoznávaniu futbalu a učenia sa prvých základných pohybov s loptou pri nohách.

Vo vynovených priestoroch futbalového ihriska, s loptami a tréningovými pomôckami primeranej veľkosti,  bude prebiehať športová aktivita 2x týždene, vždy v utorok a vo štvrtok od 17:00. Testovacia časť projektu bude trvať do konca júna 2021. Presný termín prvého “tréningu” bude zverejnený na sociálnych sieťach, pričom bude zohľadňovať počet prihlásených detí, ako aj aktuálne platné opatrenia. Pre účasť na aktivite je potrebné len športové oblečenie a vhodná športová obuv.

Primeranosť tréningového procesu

V prípade úspechu pilotného projektu športovej školičky môže dôjsť v budúcom školskom roku k prepájaniu projektu Dajme spolu gól (pohybove aktivity v materských školách) s postupným zapájaním detí do športovej školičky. Na športovú školičku bude v klube Sklotatran Poltár zasa nadväzovať práca v tíme/tímoch futbalových prípraviek.

Dajme spolu gól Poltár

Možnosť zapojiť sa do pilotného projektu športovej školičky majú všetky deti úplne zdarma. Svoje športuchtivé dieťa môžete do projektu prihlásiť emailom (sklotatranpoltar@gmail.com), správou na Facebooku alebo telefonicky na 0915 269 306 (Jozef Danko). 

Prvé stretnutie budúcich športovcov sa uskutoční 18.5.2021 (utorok) v priestoroch futbalového štadióna TJ Sklotatran Poltár od 17:00wink

Pin It on Pinterest