Weiss ide získať titul so Slovanom v rekordne krátkom čase, od dnes sú oficiálne “povolené” amatérske súťaže… Nový týždeň nám prináša (staro)nové témy, ku ktorým sa patrí poskytnúť oficiálne informácie. Preto máme pre vás ďalší diel poltárskych Futbalovín.

Ako je to naozaj s reštartom amatérskych súťaží?

Momentálne sme vo fáze populistických rečí. Futbalové zväzy včera jednotne vydávali spravodaje s informáciou o reštarte súťaži, no zároveň nezabudli pripomenúť, že stále nemajú informácie o nových opatreniach, ktoré sú k súťažiam naviazané…

Neskôr vo večerných hodinách vychádzali nové a nové správy ohľadom platných opatrení, ktoré však nepriniesli nič prevratné.

ssfz

Aké opatrenia sú teda od dnes v platnosti (15.5.2021)? 

Prebrané z FB účtu Ivana Husára (splnomocnenec vlády pre šport)

“Usmernenia pre športové súťaže sú platné od 15.5.2021. Platiť budú 4 rôzne stupne:”

II.stupeň ostražitosti – oranžová (4 okresy)
Tréningový proces : interiér 150, exteriér 300 športovcov
Amatérske súťaže povolené: 150 šport. interiér, 300 šport. exteriér,
Diváci povolení: sedenie interiér: do 25 % kapacity, max. 250 osôb; exteriér: do 50 % kapacity, max. 500 osôb. Státie: interiér do 50 osôb, exteriér do 100 osôb. ( 24h. neg. Atg. Test.)
Fitnes: 20 zákazníkov alebo 15m2/ osobu
Plavárne: 30% kapacity bazéna
I.stupeň varovania – ružová (50 okresov)
Tréningový proces: interiér 25, exteriér 50
Amatérske súťaže povolené: 40 športovcov interiér, 50 šprot. Exteriér,
Diváci povolení: iba sediaci diváci 250 interiér, 500 exteriér (podmienka 24h. neg. Atg. Test.)
Fitnes: 15 zákazníkov alebo 25m2/ osobu
Plavárne: 8 plavcov / dráha / 50m bazén, 6 plavcov / dráha / 25m bazén, synchro. plávanie a vodné pólo 25 +1 na sektor 300m2.
Verejnosť: 10
II. stupeň varovania – červená (23 okresov)
Tréningový proces 10 +1 v interiéri aj exteriéri na sektor o veľkosti 300m2
Amatérske súťaže povolené: 40 športovcov interiér, 50 šport. exteriér, (bez divákov)
Fitnes: 10 zákazníkov alebo 25m2/ osobu
Plavárne: 6 plavcov / dráha / 50m bazén, 4 plavcov / dráha / 25m bazén, synchro. plávanie 25 +1 na sektor 300m2, a vodné pólo 25 na bazén.
Verejnosť: 10
III. stupeň varovania – bordová (2 okresy)
Tréningový proces 6 +1 v interiéri aj exteriéri na sektor o veľkosti 800m2
Amatérske súťaže nie sú povolené
Fitnes: 10 zákazníkov alebo 25m2/ osobu
Plavárne: 6 osôb
Futbal bez divákov

Kedy očakávame finálne rozhodnutie ohľadom reštartu súťaží? 

19.5.2021 je naplánovaný výkoný výbor SFZ za účasti všetkých regionálnych zväzov, po ktorom je plánované vydať spoločné vyhlásenie všetkých regiónov k reštartu/anulovaniu súťaží. Hoci naše stanovisko k dohrávaniu súťaží je stále rovnaké, budeme samozrejme akceptovať akékoľvek, logické či nelogické, rozhodnutie riadacich orgánov.

Michal Škalák

V akom stave je momentálne naša mládež?

Všetky mládežnícke kategórie majú momentálne obnovený tréningový proces. U11 a U13 tréninujú 2x týždenne (utorok a štvrtok od 15:00) v areály “novej školy”. Aj touto cestou je nutné opäť poďakovať vedeniu ZŠ Slobody za možnosť využívať ich športové priestory. Do týchto kategórií prebieha zároveň stály nábor detí, takže pokiaľ máte doma (hyper)aktívneho športovca, viete kedy a kam ho poslať wink

U15 a U19 postupne nabiehajú na režím 3 tréningov (podelok, streda, piatok). Hoci je pravda, že dorast prežíva veľmi hektické obdobie. Korona nenavštevovala len reštaurácie po 21. hodine, ale dokázala kvalitne preveriť aj mladí organizmus. K tomu obnovené štúdium na strednej škole resp. príprava na strednú či vysokú školu… Nič to ale nemení na tom, že sa naďalej chceme venovať individuálnemu rozvoju hráčov, ktorí o to majú záujem, a zároveň umožniť partii okolo končiacich hráčov ešte posledné spoločné zápasy, bez ohľadu na stav súťaží.

V týchto dňoch zároveň finišujeme s prípravami športovej školičky. Prvé stretnutie budúcich športovcov je naplánované na 18. mája (utorok) o 17tej hodine v priestoroch futbalového štadióna v Poltári. Stále teda máte možnosť prihlásiť do projektu aj vaše dieťawink

športová školička

Máte na nás otázky, na ktoré by sme vám mohli v našej rubrike odpovedať? Píšte na sklotatranpoltar@gmail.com ! wink

Pin It on Pinterest